Kapadokya AMATEM'e En Kolay Nasıl Ulaşabilirim?

Türkiye ve Dünya turizmi açısından önemli bir mekân olan Kapadokya’ya Türkiye’nin her yerinden karayolu, havayolu ve demir yolu ile ulaşım sorunsuz şekilde yapılabilir. Karayolu ile gelecekler için yollar iyi ve güvenlidir. Uçak ve toplu taşıma araçlarıyla da her mevsimde sık ve sorunsuz şekilde ulaşım sağlanabilir. Kapadokya Hastanesi Nevşehir’in Merkezinde ve bu nedenle ulaşımın sorunsuz olduğu bir lokasyondadır. Kapadokya Hastanesine kendi aracıyla gelenlere hem tedavisini olup hem de gezilecek, görülecek birçok mekânın bulunduğu Kapadokya’da günü birlik bir gezi ya da birkaç günlük kısa bir tatil yapması açısından araçları zaman ve konfor sağlayacaktır. Uçak ve diğer toplu taşıma araçları ile gelenlere ise Kapadokya Hastanesi tarafından hastaneye kolay ve sorunsuz ulaşmaları için otogar ve havaalanından ücretsiz transfer hizmeti sunulmaktadır.

Nevşehir'e kendi aracınızla gelmek isterseniz;

*İstanbul'dan Ankara'ya kadar otobandan geçerek bölünmüş karayolu ile gelebilirsiniz. Ankara-Nevşehir arasında ise iki yol alternatifiniz vardır.

1. Yol: Konya yolundan Gölbaşı-Koçhisar-Aksaray-Nevşehir rotası.

2. Yol: Samsun yolundan Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir rotası.

* Konya ve ilçelerinden gelecek olanlar Konya-Aksaray-Nevşehir yolunu kullanabilirler.

* İzmir tarafından gelecek olanlar Afyon-Konya-Aksaray-Nevşehir yolunu kullanabilir.

* Hatay, Osmaniye ve Mersin’den gelecek olanlar Adana-Niğde-Nevşehir yolunu kullanabilir.

* Şanlıurfa ve Gaziantep’ten gelecek olanlar ise yine Osmaniye-Adana-Niğde üzerinden Nevşehir’e ulaşabilirler.    

Önemli bir turizm bölgesi olan Kapadokya’ya Türkiye’nin birçok yerinden çok sayıda otobüs seferleri bulunmaktadır. Kayseri, Niğde, Aksaray gibi çevre illerden düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır. Metro Turizm, Nevşehir Seyahat ve Süha Turizm gibi büyük otobüs firmalarının direk seferleri yanında çok sayıda otobüs firması için de Nevşehir geçiş güzergâhında yer almaktadır.

Nevşehir’de şehir içi ulaşım dolmuş, minibüs, otobüs ile yapılmakta olup, merkezler arasındaki mesafeler uzun olmadığı için toplu taşıma araçları ulaşım sorununa ekonomik bir çözüm getirmektedir. Dilerseniz ulaşım aracı olarak taksiyi de tercih edebilirsiniz.

Not: Kapadokya Hastanesi’ne otobüsle gelecek olan hastalar önceden haber verdikleri takdirde otogar-hastane arasında hastanenin ücretsiz olarak sunduğu transfer hizmetinden yararlanabilmektedir.  Yine hastalar tedavilerinin bitiminde talepleri halinde hastane-otogar arasında hastane tarafından sunulan ücretsiz transfer hizmetinden yararlandırılmaktadır.

Kapadokya hastanesine havayolu ile gelmeyi tercih ediyorsanız iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki Nevşehir’in merkezine 30 km. uzaklıktaki Nevşehir Tuzköy Havalimanı, diğeri ise Nevşehir’e 100 km. mesafede yer alan Kayseri Erkilet Havalimanı.

Nevşehir Tuzköy Havalimanı-Nevşehir arasında transfer hizmeti veren firmalar mevcuttur. Ayrıca hastalarımız önceden haber vermeleri halinde hastanemizin havalimanı-hastane arasındaki ücretsiz transfer hizmetinden yaralanabilmektedir.  

Kayseri Erkilet Havalimanı üzerinden hastanemize gelmek isteyen hastalarımız için Kayseri’den Nevşehir merkeze otobüs ve minibüs seferleri bulunmaktadır. Yine Kayseri Erkilet Havalimanı Kapadokya arasında shuttle seferi yapan firmalar bulunmaktadır. Yine önceden haber vermek kaydıyla hastalarımız hastanemizin anlaşmış olduğu shuttle firmaları ile Kayseri Erkilet Havalimanı-Kapadokya Hastanesi arasındaki transfer hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. 

Kapadokya’ya demiryolu ile gelmek isterseniz, Ankara veya İstanbul’dan Kayseri’ye bir tren yolculuğu yapabilişiniz. Trenle Kayseri’ye geldikten sonra yürüme mesafesinde olan Kayseri Otogarına ulaşıp buradan Kapadokya’ya hemen her saat başı hareket eden birçok farklı firmaya ait araç bulabilirsiniz. Otogardan yaklaşık 45 dakika ila bir saat içerisinde Kapadokya’da olabilirsiniz. Kayseri üzerinden gelen birçok firma hastanemiz önünden geçtiği için hastane önünde inebilirsiniz. Ya da otogarda inebilir ve otogar-hastane arasında hastanemiz tarafından sunulan ücretsiz transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İletişim & Randevu Formu

Aşağıdaki formu doldurarak rendevu alabilir, arama talebinde bulunabilirsiniz.